درباره ما

هدف اصلی دین مبین اسلام القاء و سریان معنویت  و توحید در کل آحاد جامعه بشری است. به تبع این مهم در بطن و حقیقت انقلاب اسلامی نیز هدف احیاء این شجره طیبه و صدور معارف و آموزه‌های دین مبین اسلام به اقصا نقاط جهان و فراگیر نمودن آن وجود دارد.

بایستی پذیرفت که تغییر بنیادین فرهنگی، اجتماعی، سیاسی در هر عرصه و جامعه‌ای نیاز به حرکت‌های جمعی و هماهنگ و سازماندهی‌شده دارد. شاهد بر این مدعی نیروسازی و تربیت عناصر موثر توسط پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) در بدو بعثت است که بعد از این مرحله اعلام عمومی دین مبین اسلام صورت گرفت.

یکی از لازمه‌های ایجاد و شروع این حرکت وجود ولایتمداری و پیوند امت و امام(ره) است که در این مسیر نقش خواص و صاحبان نفوذ فرهنگی در میان امت انکارناپذیراست.

به همین منظور ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی با ایجاد ارتباط با فعالین و موثرین در سطوح مدیریتی و فرهنگی و تشکیل کانون‌های هم‌اندیشی با هدف ایجاد وحدت فکری و عملی میان آنها و همینطور ارتقاء بصیرت و آگاهی آنها، نقش کوچکی در این مسیر بسیار مهم ایفا می‌نماید.

از این رو با چشم انداز فراگیر نمودن جهانی گفتمان انقلاب اسلامی در میان آحاد جامعه اسلامی در جهان، اقدام به فعالیت های ترویجی فرهنگی با اهداف زیر نموده‌اند:

  1. تحقق رهنمود‌های امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای(حفظه الله) در میان آحاد جامعه
  2. کمک به تحقق فرآیند پنجگانه 1- انقلاب اسلامی 2- نظام اسلامی 3- دولت اسلامی 4- جامعه اسلامی 5- امت اسلامی
  3. ارتقاء بصیرت گروه‌های مرجع در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و دینی
  4. ایجاد فضای هم‌اندیشی و ارتباط متقابل میان خواص و موثرین و دلسوزان انقلاب اسلامی
  5. تحقیق و پژوهش پیرامون موضوعات مرتبط با انقلاب اسلامی و مطالبات امام خامنه‌ای
  6. آگاه نمودن مخاطبین از وقایع و اخبار مرتبط با حوزه انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف

پرواضح است تحقق اهداف فوق در قالب فعالیت‌های مختلفی صورت می‌گیرد که با توجه به نوع آنها، در پنج معاونت و یک دفتر پیگیری می‌شود.

لذا در این راستا ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی جهت تداوم ارتباط با اعضای شرکت کننده در نشست های سالیانه و همچنین تعمیق مطالب مطرح شده در کمیسیون های مختلف اقدام به اجرای طرح مطالعاتی و برگزاری آزمون به صورت آنلاین نموده است

در صورتی که شما هم متقاضی شرکت در کلاس های «تست آزمون» هستید با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی نماییم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *